• Szkoła Podstawowa nr 20 im. ks. Jana Twardowskiego

Poniedziałek 25.03.2019

Liczba odwiedzin na stronie

• IRLANDZKI DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

17 marca Irlandczycy świętują dzień swojego patrona- św. Patryka. Chociaż w tym roku święto wypadło w niedzielę,  w naszej szkole postanowiliśmy uczcić je w piątek, 15 marca.  Na szkolnych  korytarzach pojawiły się kolory irlandzkiej flagi. W rytm irlandzkiej muzyki uczennica z klasy 8a,  Alicja Jastrzębska zaprezentowała kroki irlandzkiego stepu. Klasy młodsze kolorowały irlandzkie harfy i flagi, a uczniowie klas starszych zmierzyli się z anglojęzycznym słownictwem z zakresu kultury i tradycji Irlandii, rywalizując ze sobą w układaniu na czas puzzli  Trimino. Obchody tego wesołego święta zostały uwiecznione na niejednej uczniowskiej buzi w postaci namalowanej  irlandzkiej koniczynki.

• CHROŃMY SZCZECIŃSKIE KROKUSY

Z wielką radością informujemy, że uczennica naszej szkoły, Paulina Pawęska z klasy 8 B została laureatką III międzyszkolnego konkursu „Chrońmy szczecińskie krokusy” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 48. Zadaniem uczestników było stworzenie hasła promującego ochronę krokusów, które zakwitają wczesną wiosną na Jasnych Błoniach, tworząc piękne, kolorowe kobierce. I właśnie w tym miejscu, będącym wizytówką Szczecina, 12 marca odbyło się podsumowanie konkursu oraz wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom. Spośród 120 prac, które wpłynęły na konkurs, wybrano 10, które według jurorów w jasny i krótki sposób komunikują o potrzebie ochrony naszych szczecińskich krokusów, aby nie były niszczone, deptane i zrywane, a podziwiane. Zwycięskie hasła znalazły się na tabliczkach, które zostały umieszczone na trawnikach, gdzie obecnie kwitną krokusowe dywany. Hasło naszej laureatki znalazło się również przed budynkiem naszej szkoły w miejscu, gdzie uczniowie w ramach akcji Krokusowa rewolucja jesienią sadzili cebulki, aby teraz obserwować wzrost i zakwitanie pięknych żółtych i fioletowych kwiatów. Niech hasło naszej zwyciężczyni: „Krokusy możliwości ochrony nie mają, bądźmy ludźmi, którzy je ochraniają” przypomina nam o potrzebie dbałości o przyrodę i odpowiedzialności za otoczenie wokół nas. Paulince serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Informacje na temat rekrutacji do klas pierwszych i oddziału przedszkolego znajdują się na lewym panelu w zakładce REKRUTACJA.

• Nasze prace
    27.02.2019 Czekając na wiosnę, wykonujemy takie oto prace