XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania

Czytanie zbliża

Już po raz szesnasty Fundacja „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom” organizuje w pierwszym tygodniu czerwca Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Tygodnie Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Mobilizują one do aktywnej promocji czytelnictwa ponad 9 240 wolontariuszy kampanii czytania oraz placówki, instytucje i społeczeństwo w całym kraju. W tym roku wszystko dzieje sie pod hasłem Czytanie zbliża pokolenia. Nam w tym roku pomagają ponownie panie ze Stowarzyszenia Razem Łatwiej oraz nauczyciele.Tydzien Czytania rozpoczeliśmy czytaniem Lokomotywy Juliana Tuwima.