• "W Jesienne Popołudnie"

     • Wieczorem 16 listopada 2022 r.  w naszej sali sportowej  miało miejsce uroczyste spotkanie pt. "W jesienne popołudnie", na które zaproszeni zostali przedstawiciele rodziców poszczególnych klas. Goście mogli obejrzeć występy naszych uczniów, którzy prezentowali utwory poetyckie, muzyczne i taneczne związane z tematyką jesienną. Były piosenki śpiewane przez klasy młodsze, układy taneczne, pokazy tańca towarzyskiego oraz występy naszych uczniów z Ukrainy.  Przy ciepłej kawie i  herbacie   oraz dobrym ciastku, był również czas na  rozmowy, których często brakuje w codziennej gonitwie. Wszystkim czas upłynął w miłej i radosnej atmosferze.

     • Pasowanie na Ucznia

     • W środę, 2 listopada 2022 roku odbyła się bardzo ważna uroczystość  - Pasowanie na Ucznia. Dzieci klas pierwszych przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem swoich wychowawczyń: Pani Alicji Biedunkiewicz i Pani Anny Wilk.Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Dzieci ubrane w świąteczne stroje galowe, piękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.Uczniowie klasy trzeciej przedstawili program artystyczny i wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie. Klasa 1 a i 1 b musiała najpierw zdać mały egzamin. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz Pasowanie na Uczniów, którego dokonał Dyrektor Szkoły Zbigniew Mytkowski. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów Szkoły Podstawowej nr 20 im. ks. Jana Twardowskiego. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz medali.​​​​​

     • Konkurs plastyczno-techniczny EKO - ZABAWKA

     • Świetlica szkolna  zaprasza do udziału w  konkursie plastyczno-technicznym EKO - ZABAWKA.

      Konkurs przeznaczony jest dla dzieci z oddziału 1-3.

      Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie i wykonanie zabawki z materiałów ekologicznych bądź surowców wtórnych w sposób bezpieczny dla użytkownika oraz dołączenie, jeśli to konieczne, instrukcji obsługi tej zabawki.

      Prace należy przynosić do świetlicy szkolnej w terminie do 25 listopada.

      Zapraszamy do udziału w konkursie, życzymy wielu kreatywnych pomysłów.

      Iwona Sondej - Ciszewska

      Paulina Bonter - Burdzicka

     • Wystawa Jack-o’-lenterns, czyli lamp z wydrążonych dyń

     • Już od dziś podziwiać można wystawę Jack-o’-lenterns, czyli lamp z wydrążonych dyń - symbolu celtyckiego święta na powitanie zimy, Halloween. Wystawa jest elementem nauki o kulturze krajów anglojęzycznych, jednak sam proces tworzenia tych pięknych ozdób był również wspaniałą okazją do wspólnej rodzinnej aktywności. Rozmiar wystawy przerósł nasze najśmielsze oczekiwania, a sama ekspozycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno uczniów (już od początkowego etapu jej powstawania), jak i rodziców w czasie dzisiejszych zebrań.

      A już jutro pomarańczową barwą zamienią się wszystkie korytarze, a przerwy umili nam Halloweenowa zabawa w „apple bobbing”.

      🎃👻🦇

     • Projekt Pomorze Zachodnie...

     • W roku szkolnym 2021/2022 Szkoła Podstawowa nr 20 im. ks. Jana Twardowskiego realizowała Projekt Pomorze Zachodnie – Wsparcie Psychologiczno – Pedagogiczne, realizowany w ramach Działania 7.7 RPO WZ 2014 – 2020, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

      Projekt realizowany był od 15.11.2021r. do 30.04.2022r.

      W tym okresie prowadzone były następujące zajęcia:

      • zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze: 60 godzin
      • zajęcia rozwijające uzdolnienia: 70 godzin
      • zajęcia rozwijające umiejętności uczenia się: 30 godzin
      • porady i konsultacje: 70 godzin
      • zajęcia specjalistyczne: korekcyjno – kompensacyjne: 60 godzin;

      logopedia: 30 godzin; zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno – społeczne: 40 godzin.

       

      W ramach projektu zrealizowano 360 godzin, podczas których wsparciem psychologiczno – pedagogicznym zostało objętych 113 uczniów naszej szkoły.

       

     • Akcja Sprzątanie Świata 2022

     • Nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w ogólnopolskiej Akcji Sprzątanie świata, organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. W tym roku akcji przyświecało hasło: „Wszystkie śmieci są nasze!”. Tym razem uczniowie klas I – III sprzątali okolice szkoły, a uczniowie klas IV – VIII wraz z rodzicami i absolwentami naszej szkoły sprzątali rezerwat przyrody Wzgórze Widokowe nad Międzyodrzem. Zebraliśmy ponad 30 worków pełnych śmieci!

      Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w akcję, którym los naszej planety nie jest obojętny. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Nadleśnictwa Gryfino za odbiór zebranych przez nas odpadów.

      Nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w ogólnopolskiej Akcji Sprzątanie świata, organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. W tym roku akcji przyświecało hasło: „Wszystkie śmieci są nasze!”. Tym razem uczniowie klas I – III sprzątali okolice szkoły, a uczniowie klas IV – VIII wraz z rodzicami i absolwentami naszej szkoły sprzątali rezerwat przyrody Wzgórze Widokowe nad Międzyodrzem. Zebraliśmy ponad 30 worków pełnych śmieci!

      Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w akcję, którym los naszej planety nie jest obojętny. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Nadleśnictwa Gryfino za odbiór zebranych przez nas odpadów.

     • Zbiórka dla KOTÓW

     • Z okazji Światowego Dnia Zwierząt organizujemy zbiórkę karmy, żwirku, podkładów higienicznych i zabawek dla kotów. Produkty zostaną przekazane do Stowarzyszenia KociArka, które zajmuje się ratowaniem, leczeniem i adopcją kotów. Szczegółowa lista produktów, które można przynosić znajduje się na plakacie. Dary prosimy składać do kartonu znajdującego się w holu głównym szkoły do 12.10.2022r.

  • Aktualności

     • Obchody Narodowego Święta Niepodległości

      Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole rozpoczęliśmy od samego rana. Na każdej przerwie słychać było piosenki patriotyczne, a na ekranie w holu prezentowane były najważniejsze wydarzenia i postacie związane z walką o wolność i niepodległość. O godz. 11.11 w ramach ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu" odśpiewaliśmy wspólnie 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego". Uczniowie uczestniczyli też w grze polegającej na odszyfrowaniu kodów QR i odtworzeniu w kolejności chronologicznej wydarzeń z historii Polski od 1795 do 1989r. Na koniec wszyscy chętni mogli zmierzyć się w quizie "Jak dobrze znasz hymn Polski". Emocji było co niemiara! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

     • Pokaz mody patriotycznej

      Z okazji Święta Niepodległości klasy młodsze zorganizowały pokaz mody patriotycznej, czyli biało-czerwonej. Dzieci prezentowały piękne stroje na szkolnym czerwonym dywanie. Zapraszamy do zdjęć!

     • KOMUNIKAT: Składanie wniosków o świadczenie socjalne (świąteczne) z ZFŚS

      Składanie wniosków o świadczenie socjalne (świąteczne) z ZFŚS

      Obowiązuje wzór formularza!

      Wnioski można pobrać ze szkolnej strony internetowej lub z portierni szkoły

      Szanowni Państwo,
      Nauczyciele, pracownicy administracji, obsługi, emeryci i renciści – byli pracownicy szkoły, dla których szkoła była ostatnim miejscem zatrudnienia przed przejściem na emeryturę, rentę lub nauczycielskie świadczenie kompensacyjne oraz emeryci, renciści i nauczyciele pobierający nauczycielskie świadczenie kompensacyjne ze zlikwidowanych placówek, wskazani przez organ prowadzący.

     • "Drzewa w parkach i lasach" - zielnik klasy 1a

      Dzieci z klasy 1a podczas zajęć z edukacji przyrodniczej wspólnie stworzyły piękny zielnik. Do pracy wykorzystały różne materiały przyrodnicze: liście drzew występujących w parkach i lasach oraz ich owoce. Wykonanie zielnika miało na celu nabycie umiejętności rozpoznawania różnych rodzajów i gatunków roślin, poznanie siedlisk, w których występują oraz czerpanie radości, jaką daje obcowanie z przyrodą.

     • Rozstrzygnięcie konkursu "Dyniowe cudaki"

      Z wielką przyjemnością informujemy, że został rozstrzygnięty jesienny konkurs „Dyniowe cudaki”. Wybór był naprawdę trudny. Wszystkie prace były bardzo piękne i ciekawe! (zdjęcia w albumie fotograficznym)

      A o to wyniki:

      I miejsce - Mateusz Rodziewicz, kl. 1a

      II miejsce - Filip Prokopowicz, kl. 2a

     • Akcja ekologiczna "Szkoła w kwiatach"

      W dniu 28 października uczniowie klas 0-3 wzięli udział w akcji ekologicznej "Szkoła w kwiatach". Dzieci z wielkim zaangażowaniem sadziły cebulki krokusów, tulipanów, szafirków, narcyzów oraz innych przyniesionych przez siebie wiosennych kwiatów. Był to czas wspólnej, wspaniałej zabawy! Teraz czekamy na efekty swojej pracy. Mamy nadzieję, że wszystkie kwiatki wyrosną i będą piękną ozdobą naszej szkoły. Dziękujemy za uczestnictwo w akcji. Do wiosny!!! (więcej zdjęć w albumie foto.) Po powrocie z akcji "k" ;-) 5 listopada, dzieci kl. 3a również posadziły przyniesione przez siebie cebule pięknych narcyzów, szafirków, hiacyntów i ... Do wiosny czekamy!!! Będzie pięknie i kolorowo! (i jeszcze kilka zdjęć do albumu ;-).

     • Dzień Patrona

      22 października obchodziliśmy w naszej szkole

      Dzień Patrona.

      Uczniowie spotkali się pod portretem ks. Jana Twardowskiego,

      aby w asyście pocztu sztandarowego odśpiewać hymn szkoły.

      Następnie już w salach wzięli udział w interaktywnym quizie

      o księdzu Janie, rywalizując miedzy sobą o miano znawcy

     • Europejski Dzień Języków Obcych

      W ostatnim czasie nasi zdolni uczniowie z klas IV-VIII świętując Europejski Dzień Języków Obcych, przygotowali ciekawą wystawę prac plastycznych. Dziękujemy za wasze zaangażowanie i kreatywność.

     • Z życia klasy 2b

      Chcemy się odżywiać zdrowo, a więc jemy kolorowo! To hasło przyświecało nam, gdy komponowaliśmy owocowe, pyszne desery w kształcie szaszłyków. To było naprawdę twórcze zadanie. Powstały wspaniałe, apetyczne przekąski.Tak się nam spodobało to gotowanie, że po kilku dniach postanowiliśmy zrobić przepyszne, zdrowe kanapki. Zadbaliśmy również o to, aby zgodnie z hasłem było i zdrowo, i kolorowo! Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

    • W jesiennym nastroju.
     • W jesiennym nastroju.

      Dziś podczas zajęć w świetlicy szkolnej wykonaliśmy prace o tematyce jesiennej. Pomocne były samodzielnie wykonane stemple z falistych kartoników, gąbek, bibuły. Paleta barw zachwyciła nas wszystkich.
     • Rozstrzygnięcie konkursu pt. "Pocztówka z wakacji".

      I miejsce

      Konstanty Trojanowski z kl. I A

      Aleksander Zienkiewicz z kl. I A

      Alicja Przybecka z kl. I B

      Zuzanna Woźniak z kl. I B

      Helena Jurszo z kl. II A

      Klaudia Karpińska z kl. II A

      Wiktor Jasik z kl. II B

      Gracjan Nowak z kl. II B

      Lena Król z kl. III A

      Zuzanna Król z kl. III A

     • Sprzątanie Świata 2021

      Sprzątanie świata 2021

      Jak co roku, w trzeci weekend września, Fundacja Nasza Ziemia organizowała w Polsce Akcję Sprzątanie świata. Nasza szkoła również przyłączyła się do tego wydarzenia. 18 września 62 uczniów wraz z opiekunami sprzątało parki, skwery i nieużytki na osiedlu Pomorzany. Worki na śmieci szybko zapełniały się odpadami różnego pochodzenia. Znaleźliśmy nawet odkurzacz i deskę rozdzielczą samochodu! W ciągu dwóch godzin wypełniliśmy po brzegi ponad 60 worków. Bardzo zasmucił nas fakt, że w okolicach szkoły jest tyle miejsc, w których mieszkańcy nie troszczą się o środowisko naturalne i przyczyniają się do pogorszenia jego stanu. Mamy jednak nadzieję, że wszyscy uczniowie naszej szkoły będą postępować zgodnie z hasłem tegorocznej akcji: „Myślę, więc nie śmiecę” i dawać dobry przykład innym. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczny udział w akcji, a rodzic

    • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

      29 września 2021r. - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania ustanowiono osiemnaście lat temu z inicjatywy Polskiej Izby Książek. Data nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia urodziła się autorka książek dla dzieci i młodzieży – Janina Porazińska, a właśnie najmłodszym dedykowany jest ten dzień. Z okazji święta, my dorośli, wprowadzamy dzieci w zaczarowany świat książek. W naszej szkole czytała pani Beata Urbańska, dzieci z koła bibliotecznego i chętni wolontariusze. Za czytanie bardzo dziękujemy. Z wystawy w holu szkoły dowiedzieliśmy się o zaletach głośnego czytania i zobaczyliśmy nowości, które pojawiły się w naszej bibliotece.