Uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

Dzisiaj  w naszej bibliotece odbyło się uroczyste „PASOWANIE NA CZYTELNIKA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH”.

Uczniowie klasy 1a i 1 b uczestniczyli w uroczystości, podczas której złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Nauczyciel bibliotekarz każdemu uczniowi wręczył dyplom, pamiątkową zakładkę  oraz prezent w postaci książki.Następnie uczniowie zwiedzili bibliotekę szkolną, zobaczyli ile mamy w niej książek, poznali zasady korzystania ze zbiorów. W bibliotece czekała na nich specjalnie przygotowana wystawka książek,  dzieci mogły zobaczyć, jakie  książki czekają na nich do przeczytania. Spotkanie zakończyło się wspólnym pamiątkowym  zdjęciem uczniów całej klasy podczas pierwszej wizyty w bibliotece szkolnej. Zadowoleni uczniowie obiecali, że będą często odwiedzać bibliotekę i dużo czytać.