• Nasze konkursy czytelnicze

14.11.2022 12:26
      Na konkursy organizowane przez bibliotekę szkolną wpływa dużo prac.Wszystkim uczestnikom gratulujemy ciekawych pomysłów. Kreatywność i zaangażowanie  nagrodziliśmy dyplomami
      i drobnymi upominkami.Fotorelacja z konkursu Człowiek ze złotym parasolem Danuty Wawiłow
      i Zwierzęta małe i duże w literaturze Jana Brzechwy.

• Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

14.11.2022 12:10

W październiku, jak co roku, obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, który jest okazją do pokazania biblioteki, jako miejsca przyjaznego uczniom, integrującego, umożliwiającego rozwijanie zainteresowań, bezstresowego, pozwalającego przyjemnie spędzić czas.  Miejscem, gdzie przede wszystkim można znaleźć coś dla duszy – książki, które pozwalają podróżować w czasie, pobudzają wyobraźnię, uczą i koją niczym balsam. Zamiast torta mamy dla Was przygotowane z tej okazji wystawy i konkursy, do których gorąco zapraszamy.
      grupa przedszkolna konkurs plastyczny na podstawie wiersza Danuty Wawiłow Czlowiek ze złotym parasolem
      klasy  1 konkurs do wierszy Jana Brzechy Zwierzęta małe i duże
      klasy 2 i 3 laurka z okazji Dnia Nauczyciela
      klasy 4 konkurs na ozdobny inicjał
      klasy 5 i 6 zabawa edukacyjna Odszyfruj tytuł książki
      klasy 7 i 8 Konkurs słowotwórczy

Zapraszamy do udziału

• 4 października Światowy Dzień Zwierząt

14.11.2022 12:02
      Od wielu lat podkreślamy ten dzień kolorową wystawą informacjną o naszych czworonożnych pupilach i nie tylko oraz wystawą nowych książek, z których dowiemy sie wiele na temat świata zwierząt.

• 29 września Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

14.11.2022 11:51
      Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. W związku ze świętem odwiedziliśmy dzisiaj naszych najmłodszych czytając im bajki i wiersze ich ulubionych autorów.

• 8–15 maja – Tydzień Bibliotek Szkolnych

07.06.2022 13:33
      Tydzień Bibliotek – organizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich – to ogólnopolska akcja promocji czytelnictwa i bibliotek. Celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza. W naszej szkole z tej okazji zorganizowano konkurs czytelniczy i wystawę nowości w naszej bibliotece. Zapraszamy do oglądania.