Dnia 9 grudnia uczniowie klas siódmych i ósmych pod opieką pani Marty Juchnik brali udział w XIV edycji konkursu Powiatowego Przeglądu Form Artystycznych pod hasłem: " Nie zażywam - to wygrywam". Zajęliśmy IV miejsce, a uczennica Ewelina Sawicka otrzymała dodatkową nagrodę za najlepszą kreację aktorską. Bardzo dziękujemy uczniom za zaangażowanie i przygotowanie się do występu: Ewelina Sawicka, Natalia Kopeć, Przemysław Łoś, Bartosz Makuch, Pablo Prokopchuk, Bartosz Sobota, Laura Chojecka, Wiktoria Soroko, Amelia Wieczorek
Nowy numer gazetki szkolnej dostępny w zakładce Gazetka Uczniowska "Dwudziestka"
W sobotę 7 grudnia 2024r. odbył się w naszej szkole coroczny festyn świąteczny. Wszyscy włożyli wiele pracy i serca w jego przygotowanie. Rodzice i dzieci bardzo się zaangażowali, z czego ogromnie się cieszymy. Na kiermaszu można było zaopatrzyć się w przeróżne świąteczne dekoracje, stroiki i upominki. Były też pyszne domowe ciasta, babeczki oraz smaczny bigos i barszczyk z pasztecikami przygotowany przez panie ze szkolnej kuchni. Można było porozmawiać ze św. Mikołajem, zrobić sobie świąteczne fotki, a także obejrzeć występy naszych uczniów. Jak zawsze był to mile spędzony czas w świątecznej atmosferze. Wszystkim bardzo dziękujemy!
Poniżej link do filmiku wykonany przez naszego ucznia Nikodema Adamka z Festynu:
🥇I Miejsce - Oliwier Zacharski 3b, Nela Tryczyk 2a, Hanna Rodziewicz 1b, Liliana Kolus 1a🥈II Miejsce - Wiktor Jasik 5b🥉III Miejsce - Alicja Gerber 3a, Wiktoria Lewandowska 3a🏅Wyróżnienia - Lilianna Kościuczyk 1a, Arina Oleksenko 3a, Jakub Mazurkiewicz 2b,Grzegorz Jurszo 1b, Maja Zacharewicz 2b
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy 👏
SP nr 20 serdecznie zaprasza rodziców i opiekunów na grudniowy warsztat kompetencji rodzicielskich.
W piątek Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy pod hasłem Andrzejki z błyskiem. Na korytarzach zaroiło się od uczniów poubieranych w czarne stroje z efektem blasku, z cekinami, srebrnymi lub złotymi elementami, całymi częściami garderoby w tych barwach. Na przerwach można było zrobić sobie zdjęcie w fotobudkach, wylosować wróżbę lub dowiedzieć się, jakie imię będzie nosić w przyszłości nasza druga połówka. Zainteresowaniem cieszył się także pyszny sok marchewkowy. Zwieńczeniem dnia była wspólna zabawa przy muzyce.
29 listopada w ramach Tygodnia zdrowego odżywiania uczniowie klas młodszych i starszych na przerwach degustowali świeży sok z marchewki źródło beta-karotenu, czyli witaminy A, która pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego.
Sok z marchewki- pyszna recepta na porę jesienno-zimową! I nie tylko
Konkurs na ekologiczną ozdobę świąteczną.
Zachęcam do wzięcia udziału w świątecznym konkursie na najciekawszą ozdobę wykonaną z materiałów ekologicznych z recyklingu.Konkurs skierowany jest do uczniów kl. I-III oraz IV-VIII.
Termin: prace oddajemy do 11.12.2024 r. wychowawcom klas (kl. I-III) lub do mnie (nauczycielka biologii, kl. IV-VIII).
Uczestnicy otrzymają dodatnie punkty z zachowania, a zwycięzcy świąteczne nagrody
Powodzenia!
W listopadzie odbyły się rozgrywki w „Dwa ognie”.
Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach: klas IV oraz klas V.
Rywalizacja między grupami klasowymi była bardzo zacięta, uczniom towarzyszyły silne emocje oraz ogromna wola walki. Celem rozgrywek było propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego, rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej, propagowanie zasad fair-play oraz umożliwienie sprawdzenia poziomu nabytych umiejętności ruchowych poprzez udział w imprezie sportowej.
Zwyciężyły grupy V ab i 4b.
Gratulujemy.
25 listopada odbył się w naszej szkole turniej tenisa stołowego dla dziewcząt i chłopców z klas VI – VIII. Miejscem rozgrywek była sala gimnastyczna. Rozpoczęcie turnieju poprzedziło losowanie, które zadecydowało kto z kim będzie rozgrywał mecze. W każdej kategorii wiekowej zawodników do końca toczyły się zacięte rozgrywki o zwycięstwo w turnieju. Turniej przebiegał w zdrowej, sportowej atmosferze. Podczas zawodów można było zaobserwować duże zaangażowanie zawodników - prezentowaną przez nich postawę fair-play. Oto wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych.
Dziewczęta Chłopcy
Klasa VII: Klasa VI:
I miejsce – Sawicka Ewelina VII A I miejsce – Sochacki Jakub VI B
II miejsce – Szybiak Ida VII B II miejsce – Osadkowski Maciej VI B
III miejsce – Dobruś Sara VII A III miejsce - Puczko Hubert VI B
Klasa VIII: Klasa VII:
I miejsce – Zavadska Yana VIII B I miejsce – Czapla Paweł VII B
II miejsce – Zając Nadia VIII A II miejsce – Milewski Grzegorz VII A
III miejsce - Bagrowicz Hanna VIII A III miejsce – Domagała Nikodem VII B
Klasa VIII:
I miejsce – Makuch Bartosz VIII A
II miejsce – Dudenko Fabian VIII A
W czwartek 21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Święto to obchodzi się już w ponad 180 krajach na świecie. Ma na celu promowanie pokoju, zrozumienia i tolerancji. Pełna nazwa to Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
W związku z tym dniem Samorząd Uczniowski zorganizował wiele atrakcji. Uczniowie mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek o tym święcie z gazetek okolicznościowych. W całej szkole pojawiły się optymistyczne hasła promujące życzliwość i uśmiech. Wiele z nich ułożyli sami uczniowie naszej szkoły. Można było także podziwiać wystawę bransoletek przyjaźni, które zostały wykonane przez uczniów w ramach konkursu ogłoszonego przez Samorząd Uczniowski. Korytarze zaroiły się od żółtych i pomarańczowych kolorów. Przez szkołę, w rytm muzyki, przeszedł korowód przyjaźni. Każdy, kto chciał obdarować kogoś miłym słowem, mógł korzystać z rozwieszonych zrywek. A na wszystkich czekały przepyszne cukiereczki ozdobione miłymi hasłami. Mamy nadzieję, że dzięki tym obchodom, zorganizowanym przez SU, wszyscy zapamiętają, że im jesteśmy dla siebie milsi, tym lepiej nam się wspólnie żyje, a uśmiech od drugiego człowieka potrafi odmienić nawet najgorszy dzień. Życzliwym warto być na co dzień, a nie tylko od święta. Dobra energia zawsze wraca, najczęściej z nawiązką.
Zapraszamy chętnych uczniów wraz z rodzicami do wzięcia udziału w Rodzinnym Konkursie na stroik Świąteczny.
Otwieramy kurs na zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i mlodzieży "Mały Inżynier"
Zaproszenie na Warsztaty
SP20 informuje o możliwości składania wniosków o świadczenia socjalne (świąteczne) z ZFŚS od dnia 04.11.2024 do 15.11.2024r.
DZIEŃ PATRONA
29 października nasza szkoła obchodziła coroczny Dzień Patrona.
Celem było:
Uczniowie pod opieką pań Małgorzaty Kity i Sylwii Zubelewicz przygotowali inscenizację, której głównym bohaterem był ks. Jan Twardowski. Piosenkę „Chleb” wykonała klasa 3b pod kierunkiem wychowawczyni, pani Anny Wilk. Scenografię zaprojektowała pani Renata Gryciuk, a wystawą okolicznościową zajęła się pani Beata Urbańska.
Wszystkim uczniom bardzo podobała się kreacja aktorska Bartka Makucha z kl. 8a, który wcielił się w postać naszego patrona. Równie barwnie grali Julia Kubiak i Michalina Nowak z kl. 6b, Kacper Boguszewski i Marcel Socha z kl. 6a, Fabian Byczkowski z kl. 8a. Apel poprowadziła Zuzanna Król z kl. 6a wspomagana przez recytację Natalii Kopeć z kl. 7a.
Przedstawienie było niezwykłe, bo pomnik księdza zszedł z piedestału i postanowił porozmawiać z trójką dzieci. Uczniowie mogli dowiedzieć się dzięki temu, że ksiądz jako dziecko lubił zjeżdżać po poręczach, czytać „Baśnie” Andersena czy grać w kamyczki. Przypomnieli sobie też, gdzie uczył Jan Twardowski i że bardzo kochał dzieci. Uważał je za bardzo mądre i empatyczne istoty.
Wszystkim do gustu przypadła też piosenka „Chleb” w wykonaniu klasy 3b.
Mamy nadzieję, że nasz patron zawita do szkoły nazwanej Jego imieniem jeszcze wiele razy. Bo poezja „Jana od biedronki” jest pełna:
29 października w naszej szkole odbył się szkolny konkurs recytatorski dla klas I-III pt."Jesienne wierszowanie". Uczniowie prezentowali wiersze o tematyce jesiennej.
Dziękujemy za tak liczny udział.
Gratulujemy wyróżnionym i zwycięzcom, a nagrody zostaną wręczone już wkrótce na apelu podsumowującym frekwencję.
Dnia 28.10.24r. odbył się Dzień języka ukraińskiego.Choć integracja w naszej szkole odbywa się na co dzień, miło było razem świętować. Niezwykłe były tego dnia stroje dzieci - ludowe, tradycyjne haftowane płócienne białe koszule, tzw. wyszywanki - soroczki. Razem z panią Berchuk Anżhelą dzieci przygotowały tablice informacyjne o historii pochodzenia języka ukraińskiego oraz wystawę książek w swoim języku. Było wesoło, barwnie i bardzo ciekawie. Dzień Ukraiński pokazał, jak wrażliwą, empatyczną , otwartą na inne narody i kultury jest nasza szkolna społeczność.