🥇I Miejsce - Oliwier Zacharski 3b, Nela Tryczyk 2a, Hanna Rodziewicz 1b, Liliana Kolus 1a🥈II Miejsce - Wiktor Jasik 5b🥉III Miejsce - Alicja Gerber 3a, Wiktoria Lewandowska 3a🏅Wyróżnienia - Lilianna Kościuczyk 1a, Arina Oleksenko 3a, Jakub Mazurkiewicz 2b,Grzegorz Jurszo 1b, Maja Zacharewicz 2b
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy 👏
Zapraszamy do udziału w konkursie, życzymy wielu kreatywnych pomysłów.
Iwona Sondej - Ciszewska
Paulina Bonter - Burdzicka
Świetlica szkolna ogłasza konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III z okazji Dnia Ziemi pt.:
Zagadki Majowa Łąka
Skaczą po łące, pływają w wodzie,
żyją z bocianem w ciągłej niezgodzie.
Lata nad łąką w czerwonej kapotce,
a na tej kapotce jest kropka przy kropce
Rośnie nad wodą ten mały kwiat,
niebieskim oczkiem patrzy na świat
i szepcze skromnie: Nie zapomnij o mnie.
Na zielonej łące rosną ich tysiące,
W swej nazwie „sto” mają
Jak się nazywają?
Czy znacie takiego konika,
który pięknie w trawie cyka?
Krążę nad łąką, ile mam sił,
i zbieram z kwiatów złocisty pył.
Pracowite, małe
budują wspaniałe
kopczyki, pałace.
Szanujmy ich pracę.
Ten piękny owad
odwiedza kwiateczki,
ma skrzydła tęczowe,
niekiedy w kropeczki
Ma dwa różki, choć nie bodzie
mieszka w trawie albo w wodzie.
Domek swój, jak sami wiecie,
nosi zawsze na swym grzbiecie.
Czerwone ma nogi
biało-czarne piórka, ,
do wody przed nim
żaby dają nurka.
Zapraszamy również do obejrzenia prezentacji
https://view.genial.ly/5eabde4a47bad90d6e95b367/interactive-content-laka
Drodzy Rodzice ! Potrzeba socjalizacji wpisana jest w naszą naturę, dzieci potrzebują kontaktu z rówieśnikami. Normalnie dzieje się to w szkole, przedszkolu czy na placach zabaw. W obecnej sytuacji wielu naszych uczniów pozostaje bez żadnego kontaktu z rówieśnikami. Bardzo za sobą tęsknią. Mamy dla Państwa i dzieci propozycję zabawy. Pozwólmy dzieciom choćby w taki sposób ze sobą się połączyć. Proponujemy zabawę – prosimy dla chętnych o wysłanie zdjęcia, jak dziecko spędza wolny czas podczas zabawy, w ogrodzie, na spacerze. Można też napisać karteczkę z życzeniami np. dla klasy i umieścić na fotografii. Mogą też Państwo przesłać nam zdjęcia wykonanych przez dziecko prac plastycznych. Wszystko umieścimy na stronie świetlicy. My też bardzo za Wami tęsknimy. Czekamy na prace, na bieżąco będziemy je umieszczać. Pozdrawiamy serdecznie – wychowawcy świetlicy.
Zdjęcia prosimy wysyłać na email : ivetivet@interia.pl
Ogłoszenie konkursowe
Konkurs Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Rodzina Razem”
Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz zaprasza do udziału w konkursie „Rodzina Razem”. Konkurs jest skierowany do rodzin i do wszystkich mieszkańców Województwa Zachodniopomorskiego, bez ograniczeń wiekowych. Celem konkursu jest propagowanie wartości rodziny, zwrócenie uwagi na jakość relacji w rodzinie i pokazanie ich znaczenia dla dziecka i rodziców, promowanie wartości wieku dojrzałego, odwołanie się do idei bliskości więzów rodzinnych.
Udział w konkursie polega na przesłaniu pracy plastycznej, w dowolnej technice lub filmu, ilustrujących wspólnie spędzany czas z rodzinną zgodnie z tytułem konkursu „Rodzina razem”.
Niniejszy konkurs jest prowadzony w ramach Wojewódzkiego Programu Wspierania Rodziny i Systemu Pieczy Zastępczej na lata 2014 – 2020 pn. Region dla Rodziny.
Prace konkursowe należy przesyłać w terminie:
do 8 maja 2020 roku
na adres:
Urząd Marszałkowskie Województwa Zachodniopomorskiego
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej
ul. Korsarzy 34, 70-540 Szczecin, z dopiskiem „Konkurs”
O przyjęciu zgłoszenia decyduje data stempla pocztowego.
Zgłoszenia, wysłane po terminie, nie będą rozpatrywane.
"Państwa/ Miasta dla najmłodszych”
– kartki
– długopis
Najbardziej znana gra z wykorzystaniem kartki i długopisu. Ze starszymi dziećmi można wykorzystać wersję klasyczną. Młodszym dzieciom zaproponujcie grę z wykluczeniem podania Państwa ( może to być dla nich za trudne i zniechęci do dalszej gry).
Spróbujcie zagrać w wersję okrojoną np.
Miasto Roślina Zwierzę Imię Rzecz
„Literowe kolumny”
– kartki
– długopis
Każda osoba tworzy tabelę jak w państwa/ miasta.
L I P A
lody igłą praca agrafka
lizak indyk piłka ananas
lalka iloraz podróż arbuz
… … … …
Zadaniem gracza jest wypisanie wszystkich znanych mu wyrazów na daną literę. Należy określić czas np. 3min.
W grze mogą uczestniczyć dwie osoby, lub dwie drużyny ( dwu, trzy, czteroosobowe).
Wyrazy w grze można dostosować do wieku dziecka. Przed rozpoczęciem gry ustalamy ile liter może mieć wyjściowy wyraz. Dla młodszych dzieci np. 4 lub 5 literowy. Dla starszych dłuższy. Wyrazy startowe gracze/drużyny podają na zmianę.
„Kalambury”
– kartka
– długopis
Niezawodna gra łącząca ze sobą aktywność fizyczną i umysłową.
Ważne by hasła były dostosowane do wieku dziecka.
Trochę ruchu dla najmłodszych ( i nie tylko)
„Znajdź”
Dajemy dziecku polecenie np.
„Przynieś jak najszybciej 3 czerwone przedmioty”.
„Przynieś 3 rzeczy, w których nazwie mieści się litera A”
Określamy czas w jakim dziecko ma wykonać to polecenie np. 2 min. Możemy nie podawać czasu, tylko zapisywać wyniki w jakim czasie dziecko/dzieci wykonają polecenie.
„Stop klatka”
– dobra muzyka
Dziecko/dzieci tańczą do wybranej muzyki, w pewnym momencie wyłączamy muzykę, dzieci próbują stać bez ruchu w przyjętej przez siebie pozycji. Zabawa trwa do kiedy dziecko/dzieci mają chęć.
„Ciepło – zimno”
Osoba A chowa niewielki przedmiot. Osoba B ma za zadanie znaleźć dany przedmiot. Osoba A, która schowała przedmiot „nawiguje” słowami ciepło, zimno. Gdy osoba szukająca zbliża się do przedmiotu, nawigator mówi ciepło, jak się oddala mówi zimno. Można używać także określeń zimniej… lodowato, cieplej…gorąco.
„Opowiadaj i podaj dalej”
Jedna osoba zaczyna opowiadać o jakiejś sytuacji np. Poszłam wczoraj do sklepu po bułki, przed sklepem zaczepiła mnie koleżanka…….. drugie dziecko dokłada swoje dwa/trzy zdania i może rozwinąć historię w dowolnym kierunku. Na zmianę dokładamy zdania. W przypadku większej liczby osób zdania dokładamy według ustalonej kolejności.
Opowiadanie kończy osoba która zaczynała.
Wyniki są często zaskakujące i zabawne.
„Figury geometryczne”
Potnijcie dzieciom z kolorowego lub białego papieru figury geometryczne różnego rozmiaru. Niech powstaną z nich najróżniejsze obrazki według wyobraźni dziecka.
Dokładnie w momencie w którym został ochrzczony, wraz z rodziną został przymusowo ewakuowany w głąb Rosji. Powrócili na terytoria polskie dopiero po trzech latach. Dorastał zatem i uczył się w Warszawie. Ukończył szkołę podstawową, następnie gimnazjum. Był redaktorem pisma „Kuźnia Młodych” – wówczas to na tych łamach debiutował poetycko i prozatorsko. Nawiązał kontakty z takimi jak Kazimierz Brandys i Tadeusz Różewicz. Kontynuował naukę studiując polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim, kończąc magisterium w 1947 roku. W czasie wojny działał w Armii Krajowej i walczył podczas Powstania Warszawskiego. Wtedy to też zapadła decyzja, zgodnie z którą zechciał zostać księdzem, wobec czego podjął naukę w warszawskim tajnym Seminarium Duchownym. Święcenia kapłańskie przyjął w 1948 roku. Trzy pierwsze lata był wikarym w parafii w Żbikowie. Nauczał religii w szkole dla dzieci niepełnosprawnych umysłowo. Jako rektor warszawskiego kościoła sióstr Wizytek działał później, bowiem od roku 1959. Był autorem świetnych kazań dla dzieci, im też dedykował swoje „Patyki i patyczki” oraz „Zeszyt w kratkę”. Miał również sposobność zajmowania stanowiska wychowawcy następnych pokoleń księży. Jego wiersze publikował „Tygodnik Powszechny”. Pewnym ważnym punktem był jego tom z roku 1970, mianowicie „Znak ufności”. Odszedł 18 stycznia 2006 roku w Warszawie.
WYPRAWKA
DO ŚWIETLICY
NA ROK SZKOLNY 2016/2017