• "W Jesienne Popołudnie"

• Wieczorem 16 listopada 2022 r.  w naszej sali sportowej  miało miejsce uroczyste spotkanie pt. "W jesienne popołudnie", na które zaproszeni zostali przedstawiciele rodziców poszczególnych klas. Goście mogli obejrzeć występy naszych uczniów, którzy prezentowali utwory poetyckie, muzyczne i taneczne związane z tematyką jesienną. Były piosenki śpiewane przez klasy młodsze, układy taneczne, pokazy tańca towarzyskiego oraz występy naszych uczniów z Ukrainy.  Przy ciepłej kawie i  herbacie   oraz dobrym ciastku, był również czas na  rozmowy, których często brakuje w codziennej gonitwie. Wszystkim czas upłynął w miłej i radosnej atmosferze.

• Pasowanie na Ucznia

• W środę, 2 listopada 2022 roku odbyła się bardzo ważna uroczystość  - Pasowanie na Ucznia. Dzieci klas pierwszych przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem swoich wychowawczyń: Pani Alicji Biedunkiewicz i Pani Anny Wilk.Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Dzieci ubrane w świąteczne stroje galowe, piękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.Uczniowie klasy trzeciej przedstawili program artystyczny i wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie. Klasa 1 a i 1 b musiała najpierw zdać mały egzamin. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz Pasowanie na Uczniów, którego dokonał Dyrektor Szkoły Zbigniew Mytkowski. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów Szkoły Podstawowej nr 20 im. ks. Jana Twardowskiego. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz medali.​​​​​

• Konkurs plastyczno-techniczny EKO - ZABAWKA

• Świetlica szkolna  zaprasza do udziału w  konkursie plastyczno-technicznym EKO - ZABAWKA.

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci z oddziału 1-3.

Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie i wykonanie zabawki z materiałów ekologicznych bądź surowców wtórnych w sposób bezpieczny dla użytkownika oraz dołączenie, jeśli to konieczne, instrukcji obsługi tej zabawki.

Prace należy przynosić do świetlicy szkolnej w terminie do 25 listopada.

Zapraszamy do udziału w konkursie, życzymy wielu kreatywnych pomysłów.

Iwona Sondej - Ciszewska

Paulina Bonter - Burdzicka

• Wystawa Jack-o’-lenterns, czyli lamp z wydrążonych dyń

• Już od dziś podziwiać można wystawę Jack-o’-lenterns, czyli lamp z wydrążonych dyń - symbolu celtyckiego święta na powitanie zimy, Halloween. Wystawa jest elementem nauki o kulturze krajów anglojęzycznych, jednak sam proces tworzenia tych pięknych ozdób był również wspaniałą okazją do wspólnej rodzinnej aktywności. Rozmiar wystawy przerósł nasze najśmielsze oczekiwania, a sama ekspozycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno uczniów (już od początkowego etapu jej powstawania), jak i rodziców w czasie dzisiejszych zebrań.

A już jutro pomarańczową barwą zamienią się wszystkie korytarze, a przerwy umili nam Halloweenowa zabawa w „apple bobbing”.

🎃👻🦇

• Projekt Pomorze Zachodnie...

• W roku szkolnym 2021/2022 Szkoła Podstawowa nr 20 im. ks. Jana Twardowskiego realizowała Projekt Pomorze Zachodnie – Wsparcie Psychologiczno – Pedagogiczne, realizowany w ramach Działania 7.7 RPO WZ 2014 – 2020, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt realizowany był od 15.11.2021r. do 30.04.2022r.

W tym okresie prowadzone były następujące zajęcia:

• zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze: 60 godzin
            • zajęcia rozwijające uzdolnienia: 70 godzin
            • zajęcia rozwijające umiejętności uczenia się: 30 godzin
            • porady i konsultacje: 70 godzin
            • zajęcia specjalistyczne: korekcyjno – kompensacyjne: 60 godzin;

logopedia: 30 godzin; zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno – społeczne: 40 godzin.

W ramach projektu zrealizowano 360 godzin, podczas których wsparciem psychologiczno – pedagogicznym zostało objętych 113 uczniów naszej szkoły.

• Akcja Sprzątanie Świata 2022

• Nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w ogólnopolskiej Akcji Sprzątanie świata, organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. W tym roku akcji przyświecało hasło: „Wszystkie śmieci są nasze!”. Tym razem uczniowie klas I – III sprzątali okolice szkoły, a uczniowie klas IV – VIII wraz z rodzicami i absolwentami naszej szkoły sprzątali rezerwat przyrody Wzgórze Widokowe nad Międzyodrzem. Zebraliśmy ponad 30 worków pełnych śmieci!

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w akcję, którym los naszej planety nie jest obojętny. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Nadleśnictwa Gryfino za odbiór zebranych przez nas odpadów.

• Zbiórka dla KOTÓW

• Z okazji Światowego Dnia Zwierząt organizujemy zbiórkę karmy, żwirku, podkładów higienicznych i zabawek dla kotów. Produkty zostaną przekazane do Stowarzyszenia KociArka, które zajmuje się ratowaniem, leczeniem i adopcją kotów. Szczegółowa lista produktów, które można przynosić znajduje się na plakacie. Dary prosimy składać do kartonu znajdującego się w holu głównym szkoły do 12.10.2022r.